Pre konfiguráciu mailového klienta použite prosím nasledovné nastavenie:

prihlasovacie meno: celá e-mailová adresa napriklad: mouton@mouton.sk
heslo: nastavené pri vytváraní mailovej schránky v kontrolpaneli
adresa POP3, SMTP, IMAP severu:
mail.mouton.sk

V prípade, že využívate služby iných registrátorov, a potrebujete k nám nasmerovať webhostingové služby, použite prosím nasledujúce nastavenie DNS serverov:

DNS servre spoločnosti Mouton s.r.o.

ns1.mouton.sk

ns2.mouton.sk

Obsah webstránok je možné nahrávať a meniť prostredníctvom rôznych FTP klientov- ( teda programov slúžiacich na prácu so súbormi prostredníctvom FTP - File Transfer Protocol) na klasickom porte 21 alebo na zabezpečenom porte.
Ako adresu ftp serveru je potrebné zadať názov vašej domény bez www, teda napr.:
mouton.sk
prihlasovacie meno: - je potrebné vygenerovať / zmeniť prostredníctvom kontrolpanelu
heslo: je potrebné vygenrovať / zmeniť prostredníctvom kontrolpanelu
Zabezpečené pripojenie Secure FTP nakonfigurujete v programe TotalComander nasledovne. Do Total Comenderu je potrebné nakopírovat DLL knižnice z OpenSSL pre FTPS do adresáru, kde je program Total Commander nainštalovaný. Dajú sa priamo aj stiahnuť tieto knižnice ssleay32.dll, libeay32.dll,  na stiahnutie tu: knižnice. pri konte zaškrtnúť políčko SSL/TLS:
následne je potrebné upraviť adresu ftp serveru z domena.xy na ftps://domena.xy: teda napr:
ftps://mouton.sk

FTP konto si vytvoríte v kontrolpaneli v sekcii Weby -> FTP-uživateľ

TLD (top level domain names) sú doménové mená hierarchicky najvyššej úrovne, definované v dokumentoch RFC 1035 a ďalších, ktorými sú buď generické "gTLD" alebo dvojmiestne kódy krajín "ccTLD" priradené prevažne na základe normy ISO 3166. Pre Slovenskú republiku je to doméne najvyššej úrovne .SK

The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers ("ICANN") je neziskovou organizáciou založenou v roku 1998 v Kalifornii ako technické koordinačné centrum pre Internet, ktorej jednou z funkcií je podpora a zabezpečenie Internet Domain Name System (IDNS). Tento systém umožňuje budovanie hierarchie doménových mien odvodzovanej od najvyššej úrovne doménových mien (top level domain names - TLD).

Internetová doména .SK je TLD definovaná podľa kódu Slovenskej republiky v norme ISO 3166.

Doména druhej úrovne je reťazec definovaných znakov, priradených pred TLD (a za prípadné domény tretej a vyššej úrovne) a oddelených od TLD, prípadne aj od domén tretej a ďalšej úrovne, znakom '.' (bodka). Tento reťazec tvorí menný priestor, ktorým na báze DNS (Domain Name Service) servera Držiteľ Domény identifikuje na Internete svoje služby a aktivity potom, ako je menný priestor zanesený do evidencie SK-NIC na základe uzatvorenej Zmluvy o Doméne (ďalej len "Registrácia"). Registrácia je predpokladom poskytovania Služby a nie jej obsahom. Napríklad www.mouton.sk je doména druhej úrovne.
Správca slovenskej domény najvyššej úrovne. Určuje pravidlá registrácie .SK domén, spravuje aj centrálny register domén.

Veľmi obľubený program je "free" Total Commander, v súčasnoti verzia 9.0a, v ktorej je možno pohodlne a rýchlo FTP pripojenie nakonfigurovať rýchlo a taktiež ho zabezpečiť hlavným heslom.

Ďalším vhodným FTP programom pre správu súborov je FileZilla. V súčasnosti je FileZilla Client pre operačný systém Windows (64bit) vo verzii 3.26.2.

Pre jednoduchú editáciu CSS súborov, HTML súborov, PHP súborov doporučujeme výborný program Textový editor PSPad.

Pre ochranu vášho PC je možnost po registrácii zdarma využívať antivírusový program AVAST alebo ESET.

Ak sa vám pri prihlasovaní do kontrolpanelu zobrazí nasledovné bezpečnostné hlásenie: Possible attack detected. This action has been logged.
Je potrebné vymazať tzv. cookies v internetovom prehliadači. Ako vymazat cookis v prehliadači Google Chrome? alebo Microsoft Edge, Safari, Firefox
Taktiež sa uistite, že nemáte túto stránku otvorenú v inom okne alebo karte internetového prehliadača.